Jdi na obsah Jdi na menu
 


57. zápis

12. 5. 2014

 Pátrala jsem poslední dny po místech, kam vím, že Gina chodila, nebo chodí. Byla jsem dokonce i u Colea doma! Prostě jsem se tam vloupala a hledala cokoliv, co by mě mohlo navést k tomu, co se s Ginou děje. Prohledala jsem to i u ní a vlámala se jí snad do všech zamčených truhel a kufrů, které jsem našla. 

Nic.
Připadám si už jako blázen. Asi s něco namlouvám. Asi jsem se krčila pod zastřením v jejích pokojích zbytečně. Naslouchala jsem s tlukoucím srdcem zvukům v prázdných domech a neměla jsem k tomu důvod…Jen panikařím.
Ginu jsem už od té roztržky neviděla. Jako kdyby se po ní slehla zem. U ní doma je jen ten kluk s divnýma vlasama. Gian, nebo jak se jmenuje. Byl podmínečně vyloučený ze školy a Hanna nastálo. Sklapla klec. Prostě už zase udělala průšvih a tentokrát ji z toho nikdo nevysekal. Ach jo.
Včera se ale stalo něco, co mě překvapilo. Možná teda už dneska nad ránem. Těžko říct kdy přesně k tomu došlo.

Včera večer jsem pobíhala všude možně a hledala cokoliv k té Gině. Domů jsem se vrátila s bolavýma nohama a s hlavou jako pátrací balon. Michael si toho všiml a tak se rozhodl mě zase rozmazlovat. Teplá večeře, horká koupel a neskutečně příjemná masáž se postaraly o to, abych alespoň na chvíli pustila Ginu a její trable z hlavy. Byla to pohoda. Pak jsem usnula spánkem spravedlivých.
Ráno jsem se probrala, bloumala po domě a nějak mě nenapadlo, že by bylo něco špatně. Až když jsem v koupelně zaostřila na svůj odraz v zrcadle, málem jsem vykřikla a rukama hned vylétla ke své hlavě.
Moje vlasy! Moje krásné, dlouhé vlasy, které jsem si roky pěstovala, byly pryč! Zůstalo po nich jen vrabčí hnízdo se střapatýma koncema.
V mysli se mi vybavila vzpomínka na můj druhý, nebo třetí ročník ve škole, kdy nás jeden vtipálek s pár dalšíma holkama ostříhal podobně. Tady ale nejsem ve škole a není mi 13! Byla jsem u sebe doma. Byla jsem v domě, které je chráněno spoustou kouzel a jen tak někdo se k nám nedostane. Kdo to tedy mohl udělat?!
Jsou jen tři lidé, kteří mají přístup do mého krbu a pouze snad čtyři lidé, kteří se ke mně mohou přemístit a to ještě musí vědět přesné místo, které je poměrně malé na to, aby se trefil někdo cizí jen podle popisu.
V hlavě se mizačaly zase rodit dramatické scénáře, kdy se naštvaná Gina vkradla k nám domů, kouzly nás nechala hluboce spát a během toho mě ostříhala. Proč? Jistě proto, aby mé vlasy použila na nějaký rituál s černou magií.
pffff!
Tak tuhle myšlenku jsem rychle zahnala. Ovšem jiná mě nenapadá. Snad jedině, že by byl Michael, nebo já sama, náměsíčný a ošmikal mě ve spaní.
Upravila jsem si vlasy do použitelného stavu a pro chvíli, kdy jsem portřebovala na příčnou pro přísady, jsem je zamaskovala kápí. 
Málem jsem zapomněla zmínit, že jsem se viděla se Sayuri. Vypadá unaveně a vypadala opravdu překvapeně, když jsme jí ukázala svůj nový sestřih. Jinak se má asi dobře, až na to, že se dohaduje s Jacobem.
No…Půjdu vařit Herlex.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář