Jdi na obsah Jdi na menu
 


56. zápis

4. 5. 2014

 Michaelovi už je líp. Ani nevím, co mu bylo, ale když jsme ho vzala k Mungovi, Rosa mě ujišťovala, že bude v pořádku. Stačí jen abych dohlídla, že bude v klidu…
Dnes u
ž mu tedy bylo mnohem lépe. Dokonce vstal dřív než já a připravil snídani. Zahnala jsem ho do obýváku a donutila ho odpočívat. Řekla jsem mu, že budu potřebovat odejít na chvilku na ministerstvo a nijak nedporoval. Jen přiletěla v tu chvíli sova s velikým balíkem.
Počkala jsem, až jej rozbalí, protože jsem nevěděla, zda to není něco do práce, či tak něco. Nebylo.
Michael mě vyzval, abych nastavila ruce. Poslechla jsem ho a s údivem sledovala, jak mi do dlaní vysypal nespočet galeonů. Seděla jsem tam a zírala na zlato ve svých rukách. Když jsem se zmohla na slovo, vykoktala jsem něco ve smyslu jestli to je jeho výplata a ať si to kouká jako vzít.
Pobaveně se na mě koukal, že od dnešního dne je oficiálně bezdomovcem a že to mám brát jako příspěvek do společného bydlení. Prostě mi ty peníze vnutil.
Odnesla jsem tedy obnos k ostatním mincím a pečlivě uzamkla. Vrátila jsem se a hned jsem hartusila, že pokud bude chtít peníze nazpět, ať si o ně klidně řekne. Klíč mám, bohužel, pouze jeden.
Souhlasil.
Pak mě upozornil, že v balíku je ještě něco pro mě a balíček mi podal. Překvapeně jsem koukla dovnitř. Byl tam lístek, který jsme vzala a po přečtení pochopila, že to nemyslel. Byl to vzkaz z Kouzelných realit, kde Michaelovi psali, za kolik se jeho byt prodal.
Mě byl určený krásně zabalený dárek uvnitř. Rozbalila jsem ho a překvapeně se dívala na karmínově rudý set na ples. Byly tam bálové šaty, šperky, rukavičky i boty. Nádhera! Vše tak jemné a plné hedvábí..! Prý za to, že jsem.
Málem jsem se mu tam rozplynula, ačkoliv jsem nesouhlasila s tím, že by mě měl zahrnovat takovými dary. V čelence je dokonce zasazený kámen, který podezírám z toho, že je rubínem.
S úsměvem jsem poděkovala a řekla, že musíme někdy vyrazit na nějaký ples, abych si je řádně užila.
Pak už byl čas, abych se opravdu dostala na ministerstvo. Michael mě propustil a já se přemístila na MK. Na ústředí to byla jen chvilka.
Prošla jsem hned do zadní části ústředí ke skladu šanonů se starými případy. Hledala jsem jednu konkrétní složku. Ginu Blackberry. Hledala jsem všude. Všude, ale nikde jsem nic podobného nenašla. Nejspíš ji má u sebe ještě Michael.
Má ji Michael?
V hlavě se mi vylíhl plán. Podívam se do jeho kanceláře a pokud mě někdo chytí, povím, že mě poslal, abych mu něco přinesla, když je teď pouze doma. Tak.
I tak jsem se ale co chvíli ohlížela a srdce mi tlouklo až v krku, když jsem se probírala šuplíkama a složkami, které tam Michael měl.
Narazila jsem i na jednu truhličku, kterou jsem ale raději neotevřela. Cítila jsem z ní magii a nechtěla jsem vyzkoušet, jakým kouzlem Michael truhlu zajistil.
Nic jsem nenašla.
Co tedy zůstávalo?
Podívám se k Gině. Váhala jsem. Bála jsem se, že na ni narazím a zase bude nějaká scéna. No co. Alespoň bych věděla, že žije. Chci ale vědět, co se s ní, k ďasu, děje.
Přemístila jsem se tedy k ní. Zvuk přemístění musela slyšet, pokud byla v domě. Nic se nedělo. Všude byl klid. Zavolala jsem párkrát Ginino jméno, ale nidko se neozýval. Nikde s enic nepohnulo.
Začala jsem tedy procházet jejím domem. Většina pokojů byla prakticky prázdných, připravených pro případné návštěvy, nebo rozrůstající se rodinu.
Zašla jsem tedy do Ginina pokoje, kde byla teď hotová spoušť. Nevím, co tady vyváděla, ale do pořádku to mělo daleko. Probírala jsem se jejíma šuplíkama, knihami, sešitýma a hledala cokoliv, co by mi mohlo pomoct. Nic. Nic jsem nenašla! Pár dopisů, ale ty jsem nečetla. Nepovažovala jsem to za správné…Ne, že by probírání jejích věcí bylo fajn, ale dopisy. Ne.
Prošla jsem ještě pár pokojů a pak vyšla na zahradu. Ve stanu nic nebylo, což se dalo čekat, ale vzadu…
Bingo?
Našla jsem něco, co mě vylekalo a co mě ale pootočilo trošku správným směrem. Byl tam kruh, který se využívá při rituálech. Byly tam svíčky ve dvou kruzích a uprostřed kotlík. Kolem byly rozházené různé bylinky. Ihned se mi vybavily ritály s černou magií, ale to nebylo z tohoto jisté. Mohlo jít i o neškodný pokus o rituál na zlepšení počasí, nebo cokoliv jiného, ale něco mi napovídalo, že sama sobě lžu.
V kotlíku nebyla ani kapka obsahu, abych zjistila, co mělo být cílem tohoto obřadu. Je ale možné, že Gina se teď chová divně právě kvůli tomu, že si začala zahrávat s něčím, na co nemá. Ať je to cokoliv.
Už jsem sahala pro hůlku, abych se přemístila domů, když mi hlavou probleskla vzpomínka na den, kdy jsem se s Ginou dostala do jednoho zamčeného domku v Blábolivém Brodu. Už tenkrát jsme měla pocit, že tam Gina nebyla prvně. Ona to ta znala! Podívam se tam, ale teď zpět za Michaelem.
Přemístila jsem se a Michael se ptal, na co jsem přišla. Asi něco tušil. Pověděla jsme mu, ž enic jsem nezjistila. Nechci mu povídat o svých podezřeních, že si Gina hraje s něčím nepěkným.
Sama jsem mu ale pověděla, že jsem tedy sháněla onu složku. Zeptal se mě, zda to opravdu chci vědět. Přikývla jsem a on se zvedl a na okamžik se přemístil. Když se vrátil, držel spisovní tašku a tu mi bez slova podal.
Začala jsem se probírat složkami, které taška obsahovala a zsjitila jsem, že tenhle případ velice dobře znám. Sama jsem se byla před lety podívat u soudu, když se ten únos řešil. Gina ale nikdy nebyla uznána vinou. Spíš Cole z toho měl větší problémy. Mimo spisy tam byl přiložen i hábit, ve kterém byla Gina chycena.
Nic nového jsme se tedy nedozvěděla.
Něco mi unikalo. Ne mě, ale těm, co to vše vyšetřovali. Nevím co, ale nevěřím, že tohle by bylo to, proč se Gina tak změnila. Že tohle by se jí dotklo natoli, že by se uzavřela před světem a začala kolem sebe kopat. Ne. To není vše. To je jen špička ledovce a nikdo se neobtěžoval hledat, jak hluboko ten ledovec sahá.
Já to zkusím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

souhlas

(Ammy Trixit, 4. 5. 2014 17:52)

Souhlasím vypadá to hodně napínavě. :D Tajemné kruhy, atd.

No teda!

(KatherineStar, 4. 5. 2014 15:48)

To začíná vypadat velmi napínavě. Už se těšim co Am zjistí dál ;)
Ps_pěkný článek :)

Re: No teda!

(Amelia, 4. 5. 2014 16:04)

Taky jsem zvědavá :))
A děkuju .o)