Jdi na obsah Jdi na menu
 


49. zápis

6. 4. 2014

 Zase jsem několik dní nepsala a zase jen proto, že se toho dělo docela dost.
V první řadě se stalo to, že jsem si prožila pár dnů, které se mi poněkud slévají, protože jsem jimi tak nějak...proplula jak v mlze. Nebyla jsem sama sebou, trápila jsem se, nejedla, nemyslela.To, že jsem vyhnala Michaela, mě ničilo.
Naštěstí se na to nemohla dívat Rosa, která si mě jeden večer vzala stranou a promluvila mi do duše. Podpořila mě v tom, abych za Michaelem šla a promluvila si s ním. Vše mu pověděla a urovnala to.
Nečekala jsem a přemístila se na Ministerstvo, kde jsem na Ústředí bystrozorů zabušila na dveře. Otevřel mi Michael a mě v tu chvíli vyschlo v ústech. Cože jsem mu chtěla říct??
Pozval mě dál a vzal mě do své pracovny. S koktáním, rudnutím a spoustou oklik jsem se dostala k jádru věci a pověděla mu vše, co jsem chtěla. Tvářil se neutrálně. Pak sáhl do kapsy, vytáhl obálku a podal mi ji. Když jsem ji otevřela, spatřila jsem snubák, který jsem měla už za ztracený. „On se někde objeví, až ho budeš nejméně čekat“. To mi pověděla Rosa, když jsem se jí svěřila s tím, že prsten zmizel. Že jsem ho ztratila.
Michael se na mě díval…A pak, ani nevím jak, jsme si padli kolem krku a líbali se. Mě skápla sem tam nějaká ta slza, Michael vypadal, že mu spadl obrovský kámen ze srdce.
Pak jsme šli domů, kde už zůstal.
Tak to je k tomu, jak to vše teď vypadá se mnou a s Michaelem. Vše je jako dřív a já už neprobrečím celé noci.
Starosti mi teď ale dělá Rosalinda. Poslední dobou je tak nějak…roztěkaná. Stále mi připadá nesvá, nervózní a tak trochu snad i vyplašená. Když jsem to pověděla Gině, nevěnuje tomu moc velikou váhu a říká, že jsem už postižená prací. Vrcholem byl včerejší večer, kdy vtrhla do kotle, vrazila Val malou do náruče se slovy, ať se o ni postará. Byla celá mokrá, voda z ní doslova kapala. Říkala, že nemá čas nic vysvětlovat a přemístila se někam pryč. Chtěla jsem za ní, ale samozřejmě jsme nevěděly, kam se přemístila. Gina byla stále dost v klidu a já si připadala jako hlupák, ale vážně jsem takhle Rosu snad ještě neviděla.
A Gina jinak? Já nevím. Gina je Gina. Připadá mim že se její nálady mění jako jarní počasí. Člověk nikdy neví v jakém rozpoložení na ni narazí.
Také se vrátila Hanna. Sotva jsem ji stihla pořádně pozdravit, už létala v průšvihu. Dostala se se svou kamarádkou k Jamiemu do bytu, kde byl s Katie a nějak se to zašmodrchalo. On si myslel, že ona tam chce krást, nebo co a ona na ně ještě seslala pásky na oči a tím to podezření utvrdila. NO byla z toho taková malá mela a užř to vypadalo, že to budu muset oficiálně vyšetřovat. Což se mi vážně nechtělo. Naštěstí se mi nějak podařilo je druhý den ukecat, aby to nechali plavat. Dokonce jsem Jamieho donutila Hanně vrátit hůlku. Nelíbilo se mi ale, že z toho Hanna zase vyvázla jen tak. Pokaždé ji z problémů vytáhnu, ale to už musí skončit.
V posledních dnech bylo také nové to, že se vrátila Sayuri. No ano. Celé měsíce se neozvala a teď mi sova přinesla dopis ve chvíli, kdy mi Michael masíroval záda. No nebyla jsem ochotná se zvedat už kvůli tomu, že se cítím docela dotčená, když jsem jí psala tolik dopisů a ani na jeden mi neodpověděla a teď čeká, že napíše, že je zpět a já se přetrhnu a poběžím rychle do Kotle, kde nejspíš čekala. Ne. Zůstala jsem s Michaelem a nechala se dál hýčkat. Tak. Sayuri psala, že tu zůstává, tak na ni jistě ještě narazím.
Poslední z novinek je asi ta ze včerejška.
Když jsem seděla s Ginou a Val v Kotli, přišel Michael a předal mi lístek, kde stálo, že potřebují ve výcvikovém táboře pomoct. Prolomila se ochranná kouzla a do tábora se dostali zdivočelí vlci. Bylo potřeba se jich zbavit a najít místo, kde došlo k průlomu.
Přemístili jsme se s Michaelem do tábora a hned jsme měli co dělat, protože se k nám blížil jeden z chlupáčů. Byli jsme zastření, aby nás taky rychle nenašli, ale samozřejmě nás zvětřili. Zazdili jsme ho a rychle doběhly k chatě. Uvnitř byl jeden bystrozor (zaponěla jsem jméno, ale představili jsme se) a Beth, která zrovna procházela výcvikem.
Seznámili nás se situací a  venku stále sílil hluk. Bylo slyšet vití, drápání na dveře a vrčení. Když jsme vyhlédli oknem ven, bylo vidět, jak ve stínech obchází několik zvířat. Těžko říct, kolik jich bylo. Hledali jsme různé varianty řešení, ale protože se vše zhoršovalo, rozhodli se chlapi konat hned.
beth zůstala uvnitř chaty, Michael se přemístil o ksu dál v táboře, odlákal kus vlky a já s druhým bystrozorem jsme vyšli ven, kde jsme začali zazdívat vlky.
Bylo to dlouhé, únavné a já v jednu chvíli myslela, že sebou plácnu, jak jsem se cítila unavená. Zvládla jsem to ale.
zdi ale byly na nic, protože po chvíli, samozřejmě, přestaly fungovat a vlci byli volní. Navrhla jsem, že by jsme je omračovali. Ostatní souhlasili. Vlaci ale tak nějak zkrotli potom, co se Michaelovi podařilo dostat od nich Alfa samce. Já byla v tu chvíli jsem byla jinde, než kluci a tak nevím, jak se jim to povedlo, ale vlk byl prý na ústředí v jedné z vyšetřovacích cel.
Michael nás zahnal do chaty, pak vytvořil jakousi past a přemístil se pryč. Vše jsme sledovali z okna. Přemístil se z vlkem zpět, vypustil ho a zvíře se vrhlo na připravenou past (uprostřed byl jelen jako návnada)…a pak byl klid. Nevím přesně, jak ta past fungovala, ale to místo přímo sálalo magií. Vlk prostě zmizel. Nevím kam. Nevím, jestli ho to nějak zničilo, nebo přemístilo, nebo co se s ním stalo, ale byl pryč a ostatní se stáhli.
Stačilo posílit kouzla a bylo to.
pak už jsme se přemístili domů.
Byla jsem unavená jako kotě a usnula jsem během chvíle…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Já to věděla

(Nika, 6. 4. 2014 23:57)

Já věděla, že se dají zase dohromady. A to jsem se tam ani nemusela objevit jako duch... ačkoliv duchové mohou popostrčit jeden malý kroužek, aby si ho někdo všimnul a našel ho a potom ho někomu ukázal.

Re: Já to věděla

(Amelia, 8. 4. 2014 18:42)

Tak už alespoň vím, kdo v tomkroužku měl prsty :))) .o)

vlk byl prý na ústředí v jedné z vyšetřovacích cel.

(Katie Nolin, 6. 4. 2014 10:04)

"vlk byl prý na ústředí v jedné z vyšetřovacích cel."
Budete ho vypočúvať a použijete k tomu všetky možné spôsoby? :D

Re: vlk byl prý na ústředí v jedné z vyšetřovacích cel.

(Amelia, 6. 4. 2014 10:43)

:))) Uvažujeme o tom :))
Ne...Já fakt nevím, jak se tam dostal xDDD