Jdi na obsah Jdi na menu
 


46. zápis

23. 3. 2014

 Rosalinda porodila! Porodila a já byla u toho. Je v pořádku ona i holčička! Bože jak já jsem se bála!

Michaela napadlo, že by jsme mohli jít do Kotle, že tam jistě někoho potkáme  zkontrolujeme, jestli Rosa dodržuje klid, když už nesmí do práce. Častokrát jsem ji totiž potkala u Munga, ačkoliv už tam dávno neměla být. Valila se s tím svým břichem chodbami a nic nedbala na to, kolik hodin tam už je navíc.
v Kotli nebyla a Michaela napadlo, že by jsme skočili k ní. Já se tomu nejprve bránila, protože jsem si říkala, že je hloupé ji otravovat doma, pokud touží po klidu.
Sotva jsme se ale přemístili k Rose před dům, Michael byl napjatý. Vešli jsme na dvůr a on mě naznačením ruky tišil, abych Rosu nevolala. Dveře byly dokořán  a to se mu nezdálo. Nejsem očividně jediná, kdo je prací postižený.
Jakmile se ujistil, že kolem se nachází 4 postavy, donutil mě tasit hůlku a společně jsme šli do domu.
Všude bylo otevřeno a z obýváku k nám zněly hlasy. Když jsme popoškli kousek dál, viděli jsme Asie, jak stojí s hůlkou před Rosou. Michael vypadal, že ho snad během vteřiny skolí. Kdybych Asie nepozdravila, snad by to vážně udělal. Když jsem mu ale řekla, že Asie znám, uklidnil se. Pouze do chvíle, než se dozvěděl, že Rosa začala rodit.
Já z toho byla taky vyplašená. Vybavila se mi Nika…Strašně jsem se bála, že Rosa umře, obzvlášť, když odmítala dostat se k Mungovi. Přemístění by prý bylo nebezpečné. Mám prý jít pro Sazáku.
Nečekala jsem na nic, přemístila se co nejblíž k Bradavicím a utíkala k hlavní bráně. Doufala jsem, že se mi podaří všechna ta složitá kozla, která mi Michael poslední měsíce vtloukal do hlavy a že profesoři na škole nepoužili ještě nějaká další zamykací kouzla…Přes můj strach se vše ale podařilo a já se dostala do hradu.
Utíkala jsem přes vstupní síň a jen zběžně přelétla pohledem po lidech kolem. Byli tam nějací profesoři, ale Sazáka tam nebyla. Nečekal ajsem, nevysvětlovala a brala schody po dvou, když jsem upalovala k ošetřovně.
nikdo mě k mému překvapení nezastavil…
Na dveře jsem bouchala tak dlouho, dokud mi neotevřela překvapená Sazáka. Rychle jsem jí vyklopila, co se děje a už jsme ji táhla s sebou dolů. Říkala, že má práci, ale šla se mnou. Ve Vstupní síni jsem se zdrželi jen tak dlouho, abychom vysvětlili o co jde a že se Say brzy vrátí. Pak jsme už běžely před ochranou linii Bradavic a přemístily se k Rose.
Ta už byla uložená ve stanu an ošetřovacím lůžku. Ash – celý pobledlý – připravoval horkou vodu a Michael..Ani nevím, co ten tam dělal. Byla jsem ráda, že vidím, že Rosa je ještě stále živá a zdravá.
Netrvalo dlouho a porod začal. Rosa chtěla, abych tam zůstala, Michael šel do vedlejší místnosti a Ashovi Rosa drtila ruku…Já drtila lehátko u kterého jsem stála…
Chtěla jsem jí nějak pomoct, ale mimo otírání obličeje mokrotu žínkou a podepírání těla jsem nemohla nic…A pak..Tu byla. Holčička.
Saykaa mi kladla na srdce, abych ohlídala Rosu, aby byla další dva dny v klidu a šetřila se. Kdyby se cokoliv dělo, mám jí dát vědět…Pak se vrátila do Bradavic.
Rose kluci pomohli do koupelny a já měla ohlídat a omýt maličkou. Bála jsem se. Byla tak malinká..! Ale zvládla jsem to.
Pak už jsme vzali Rosu do pokoje a nechali ji odpočívat.
Zůstala jsem u Rosy ještě pár dní, abych se ujistila, že je v pořádku a pomohla jí.
Málokdo asi pochopí, jak šťastná jsem, že je v pořádku…jen nevím, jestli už dala vědět Gině o narození malé. Bojím se, že bude dotčená, že s ejí nedalo vědět..Že bude smutná, že u toho nebyla a tak…

Ach a mále jsem zapomněla napsat, že jsme s Michaelem byli konečně na té dovolené, co jsme dostali od našich. Na kouzelných Maledivách, kde jsme si užili 14 dní sluníčka a moře. Přivezli jsme si všelijaké suvenýry. Spoustu mušlí z pláže a jednu takvou speciální, která stále reprodukuje šumění moře…Michael mě také přemluvil ke koupi takových domorodých oblčeků. Já mám eukni z rákosí a podprsenku z kokosů a Michael má takovou koženou bederní roušku. Doma mě donutil, abych si to vyzkoušela…heh.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jedna otázka

(Nika, 24. 3. 2014 0:24)

Mám jednu otázku. K Nice před dům? To je překlep nebo vážně k moji Nice před dům (ona měla nějaký dům?)?

Re: Jedna otázka

(Amelia, 24. 3. 2014 18:56)

Aaaaaj překlep. Omlouvám se, opravím to :)