Jdi na obsah Jdi na menu
 


41. zápis

16. 2. 2014

Mám svůj první případ!
Seděla jsem s Michaelem v Kotli, chvíli předtím odešla Rosa, když mi sova přinesla dopis s Ministerským razítkem. Stálo v něm, že mám přidělený případ vyloupení soví pošty v Godrikově dole. Upozorňovali mě, že si mám dát pozor, protože jsou do všeho zapletení mudlové.
Nevím, co jsem čekala, když jsem se přemisťovala do lesa poblíž Godrikova Dolu. Asi jen rozházené věci, plačící přepážkovou pracovnici a lamentující babku…Nebylo tam ani jedno z toho.
Když jsem přišla, byla pošta zavřená. Pochopitelně. Právě je přepadli, tak se uzavřeli uvnitř…Nebo tam také ještě ten útočník je..! Stčila jsem si ruku s hůlkou do kapsy a dál ji pevně tiskla, když jsem klepala na dveře. Oknem jsem nic moc nezahlédla.
Po chvilce mi otevřel pobledlý muž. Představila jsem se mu, ukázala mu odznak…a teprve když na mě nechápavě koukal, uvědomila jsem si, že jsem sáhla vedle a vytáhla na něj bystrozorský namísto toho, co má mudlovská policie. Naštěstí jsem ale zareagovala a vytáhla ten správný odznak s tím, že jsem měla připravené, že se nejspíš dotyčný přehlédl, že je rozrušený a že jsem mu i prve ukazovala právě tenhle odznak. Nevyptával se a pustil mě dál.
Uvnitř byla hotová spoušť a hlavně kaluže krve.
Zůstala jsem stt ve dveřích, hůlku připravenou a zmapovala jsme si okolí. Vpravo ode mě stál muž, který mi otevřel, za ním se u zdi choulil jakýsi další pracovník pošty. Vlevo na zemi ležel v kaluži krve další muž, nehýbal se. Byl buď mrtvý, nebo v bezvědomí. Zabouchla jsem za sebou dveře, ale prakticky hned na ně někdo zaklepal. Otevřela jsem jen an škvírku, abych viděla, že tam stojí Michael. Někdo z Ministerstva ho za mnou poslal. Ujal se zraněného a já se šla podívat do zbylých místností.
Jedna přepážka – ta pro mudly – byla nedotčená. Tam pracovali ti dva muži, co byli vylekaní.
Druhá – ta pro kouzelníky – byla zasypána střepama, kasa byla rozbitá a na zemi ležela v bezvědomí mladá žena. Snažila jsem se ji vzkřísit pomocí kouzel i bez nich, ale nevedlo se mi to. Poprosila jsem tedy o pomoc Michaela a šla vyslechnout ty dva muže.
Bylo jasné, že ten, kdo je přepadl, byl kouzelník. Ti muži byli hodně vyděšení, ale poskytli mi docela slušný popis postavy (ačkoliv ten jeden byl přesvědčený, že útočník měl ocas a že se jednalo o mimozemšťana).
Jakmile jsem vyslechla všechny čtyři osoby – tu slednu ani moc ne, nic si nepamatuje – postaral se Michael o úpravu paměti těch dvou mudlů. Já jsem mezitím uklidila ten nepořádek. Ještě jsem našla útržek pláště, který mi snad pomůže nalézt pachatele.
Pak už jsme jen vzali tu slečnu s kouzelníkem k Mungovi, kde se o ně postarala Rosa.
Večer jsem ještě strávila nad svýma poznámkami a připisovala detaily, které jsem prve nestíhala.
Doufám, že ho najdu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář