Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. zápis

11. 8. 2013

 Za pár poslednách dní se toho zase stalo dost…
Rosu se n
ěkdo pokusil otrávit vředníkem přímo v Kotli. Naštěstí ji nic není, protože tam byla Ala a pomohla jí.
Sayuri byla ošet
řována u Munga, odkud po pár dnech utekla a zamířila si to zase rovnou k Hnědákovi. Jmenuje se Brian, jak jsem se odzvěděla. On po ní chtěl, aby vypovídala na ministertsvu a ona to vážně udělala. Něco musí mít za lubem. Proč by se udával?Co vše jim tam řekla jsem se dozvěděla díky zrzečkovi.
Kdo je zrzek? No je to bystrozor se jménem Michael Stone. Netuším, kolik mu je, ale nehorázn
ě se mi líbí. Gina se mi proto směje.
Když už jsme u Giny a splašených hormonech, p
řipomnělo mi to jeden večer, kdy v Kotli posedával jakýsi chlápek bez košile. Pořád tam nahazoval svaly a dělal na nás oči.. No tak jsme si řekly, že ho trochu vypečeme a pobavíme se.
Posadily jsme se každá z jedné jeho strany – sed
ěl u baru – a začaly  s ním koketovat. Pořád jsem se tak chtěla smát! Nikdy jsem nic podobného nedělala a teď toto..! Připisuju to tomu, že můj mozek je už vyčerpaný vším tím napětím a tohle je výsledek – navrátivší se puberta.
Také jsem zjistila, že m
ě v září čekají zkoušky, kdy budu týden mimo okolní svět. Budu zase odříznutá od okolí a toho se trochu bojím. Řekl mi to včera Michael, když jsem byla na Ústředí. Nechtěl, nebo spíš nemohl mi proradit nic víc, než jen že je to přísně tajné a že si mám vzít pohodlé oblečen. No ale tvářil se tak nějak divně…Trochu se bojím. Ale u těch zkoušek by měl být přítomný přímo Michael a tak snad mi to trochu pomůže…Že tam bude někdo, koho alespoň trochu znám.
A zapomn
ěla jsme zmínit den, kdy jsem se s Michalem viděla po dlouhé době znovu…
V Kotli se ukázal totiž takový zakuklený chlápek. Nevid
ěla jsem mu do tváře a Gina taky ne. Pak přišel ještě jeden a začal na toho prvního křičet. Snažily jsme se k nim dostat blíž v zastíráku, ale odešli. Následovala jsem toho jednoho na Příčnou, ale ztratil se mi. Když jsem se vracela, nechala jsem zrušit zastření. V tu chvíli jsem do něj vrazila!
Srdce se mi málem zastavilo v hrudníku. Zamumlala jsem n
ěco jako omluvu, ale on mě oslovil celým mým jménem a žádal mě, abych ním šla. Ptala jsem se, s kým mám tu čest a on ukázal odznak bystrozora 1. Třídy.  Mohl to být podvod, mohl ho někomu ukrást…Chtěl, abych s ním šla do cukrárny, kde je stále dost lidí a tak jsem šla.  Teprve když jsme si našli místo k sezení, si sundal kápi a já viděla, kdo to je. Ani jsem nečekala, že mě zalije taková vlna úlevy a radosti.
Ani jsme neza
čali pořádně mluvit, když chmátl do vzduchu, mávl hůlkou a najednou držel jakéhosi zakuklence za paži. Nemusela jsem dlouho hádat, kdo to byl. Nakoukla jsem pod kapuci a zadržela ho, když to vypadalo, že sešle nějaké kouzlo. Byla to Gina, která mě hlídala.  Chvíli se spouzela, aby se mu ukázala, ale nakonec to přeci jen vzdala.
V jednu chvíli se tam ješt
ě ukázala Hanna. Samozřejmě se maskovala jakousi zašlou róbou, ale Michael je prostě muž a svém místě a nenechal by jen tak někoho neznámého sedět v naší blízkosti, když nám chtěl něco říct. Hanna se musela ukázat a pak odejít. Nevím jak jinak jí ještě říct, že to nemusí být bezpečné za mnou chodit a že má raději sedět na zadku v Kotli.
Michael si m
ě vzal takhle stranou, aby mě varoval. Nechce, abychom dál zjišťovaly informace o zakuklencích. Nějakým záhadným způsobem totiž věděl, že jsme se kolem něj potulovaly v zastření a varoval nás, že nemusí být jediný, kdo nás může vidět…
Také mi slíbil, že se sem tam podívá do Kotle, zda je vše v po
řádku, popřípadě někoho pošle, takže tu už zase nebudu sama.
Paráda!
Také jsem dnes pozvala Ginu ke mn
ě domů, aby věděla, kam se má přemístit, kdyby se cokoliv dělo. Ona mě přeci vzala také k sobě domů a myslím, že mi už ukázala víc než dost důkazů, že veškeré pochybnosti, které jsem k její osobě ještě docela nedávno měla, jsou liché.
Jsem zv
ědavá, co mě ještě čeká, než odjedou děcka do školy. Trochu se bojím, že to vše ještě není konec a že Brian ještě neřekl poslední slovo.
A hlavn
ě mi dělá starosti Sayuri, která je jím pořád poblblá, i když jí napadl…Co chce jako důkaz, že to není dobrý člověk? Musí jí snad před očima někoho zabít, aby tomu uvěřila..?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář