Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis 13.

6. 4. 2012

 Dnes jsem byla u Ričiho doma. Povedlo s emu vystrnadit rodiče a pozval nás (mě, Alu, Jamieho a Jamese) na posezení na zahradě. Když nás zval, nevěděli jsme, že budeme mít všichni důvod oslavovat… J

Odpoledne jsem se s Ričim potkala v Kotli. Hledala jsem ho, abych se ujistila, že vše klaplo a že se k němu domů dostaneme. Mají už krb propojený s Letaxem, takže to bude pohodlná cesta. J To mi připomnělo překvapení, které mi rodiče připravili. Připojili i náš krb do sítě, takže budu mít mnohem jednodušší cestování domů…Bohužel i oni budou mít jednodušší cestu za mnou a budou mě moct kontrolovat v Kotli…Ale co..! To je detail. Jsem přece hodná holka..! J
No. Nicmén
ě jak jsme tak seděli v kotli a povídali si, přiletěla sova a položila na náš stůl dva sáčky.  Já jsem žádnou poštu nečekala a tak jsem byla překvapená, že na jednom ze sáčků bylo i mé jméno. Otevřela jsem ho a nevěřila vlastním očím. Z tmavého pytlíku na mě blýskal stříbrný Prefektský odznak a vedle něj ležela brožura pro Prefekty.
Nev
ěřícně jsem zírala na odznak, pak na Ričiho…No musela jsem v tu chvíli vypadat, že mě ranila mrtvice. Kdybych si začala slintat na triko, bylo by to zcela věrohodné.. :o))
Orciniat se tvá
řil o něco líp. Vypadal spíš potěšeně a celý zářil. Když vytáhl odznak ze sáčku, jež byl určen pro něj, bylo jasné, proč se tak raduje.
Naše výrazy a p
řekvapené hekání a všelijaké slovní variace jako „ No páni…Eh…Skvělé..!“ musela zaslechnout Ala, která k nám přišla a zubila se od ucha k uchu. Zjistila co se děje a gratulovala nám. Sama měla důvod k radosti. Byla povýšena na Primusku a James je, spolu se mnou, Prefekt.
P
řesunuli jsme se k baru a začali listovat brožurama. Já jsem se u ní perfektně bavila, protože některé příklady toho, co nás čeká a nemine, byly opravdu zábavné…Zjišťovali jsme, co je nyní našema povinnostma a právama a hned jsme vymýšleli, jak dáme prvákům zabrat.. J Kousek od nás seděla Berry, nebo jak se jmenuje ta holka, a nebylo by normální, kdyby se Ala s Berry nezačaly do sebe navzájem navážet..Takže jsme si vyslechli pár poznámek, ale jinak byl klid…
Pak už jsme se za
čali připravovat na přesun k Ričimu. Skočila jsem si ještě rychle pro něco teplého na večer, pečlivě jsem schovala odznak, abych ho někde neztratila ještě před začátkem školního roku a naškrábala jsem rychlý vzkaz rodičům o té novince. Jistě budou nadšení!:)
Když jsem se vrátila do Kotle, byli ostatní p
řipravení k odchodu. Riči nám rozdal kamínky, které nám měli zpřístupnit jejich dům a šlo se.
U Ri
čiho to bylo pěkné. Byl to takový klasický domek, kde ale bylo vše…Vše, nač si člověk vzpomene, to tam mohl najít. J Všude bylo naklizeno a útulno. Po krátkém provedení domem, jsme zamířili na zahradu, kde nám Riči ukázal jezírko, zahradní domek i tréninkové pódium, které dostal od rodičů k narozeninám.
Pak už jsme se rozsadili kolem ohn
ě a povídali si. Pak někdo vytáhl ohnivou whisky a já ji prvně ochutnala… Teda…Je..Zvláštní…
Debatovalo se o všem a o ni
čem. Chvíli se řešily spolky, ale dlouho to nevydrželo. Jedli jsme párky, popíjeli ležáky (whisky jsem už raději nechala stranou) a kluci (Jamie s Jamesem) pak nějak usnuli. Já jsem nakoukla do Ričiho pokoje a obdivovala vybavení zahradního domku…No a pak, když usnula i Ala, jsme uznali za vhodné jít…
Nožky s m i lehce motaly a m
ěla jsem rozpovídáno víc, než obvykle, ale myslím si, že jsem žádnou ostudu neudělala. J
Byl to báje
čný den..!
Jo…A musím zjistit, co se d
ěje na té farmě, o které teď každý mluví..! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář