Jdi na obsah Jdi na menu
 


zápis 19.

16. 10. 2011

 Zase jsem kolik dní nepsala…Je to ale proto, že v Kotli není chvíle klidu. Všude někdo pobíhá, křičí, strká, nebo klepe na dveře. Stálé otázky, halas a připomínky. A samozřejmě zvracení. No musím uznat, že už to naštěstí není tak strašné jako zpočátku, ale i dnes se najde sem tam někdo, kdo se přecpe, nebo sní zkažené jídlo a je mu zle.

Ale! Příčná už je pár dní otevřená. To znamená, že je teď v Kotli ještě nebezpečněji, než dny předtím. Už sice nehrozí, že uklouznete po kaluži čehosi a nakřápnete si hlavu. Teď tu pobíhají prváci s hůlkami a všelijakou zvěří.
Pokud uniknete všudyp
řítomným jiskrám, které děcka vystřelují s nadšením ze špiček svých hůlek, hrozí vám, že vás někdo onou hůlkou píchne. No a pokud vás nikdo nepopálí, ani nepropíchne hrudník, přišlápnete někomu jeho nového miláčka, který se na vás potom vztekle vrhne. Prostě džungle je mírumilovná krajinka proti dnešní Příčné a Kotli.
Málem jsem se také zapomn
ěla zmínit o nikdy nekončících frontách. Snad v každém z obchodů je fronta, kde vám stále někdo funí za krk, šlape na nohy, strká vás, otráveně protáčí oči, má hloupé připomínky a žďuchá vás taškama, jimiž jsou obtěžkáni z jiných obchodů. Pokud je někdo pomalý, nebo nedává dost pozor, hned je předběhnut. Nastane nehorázný hluk, rámus a řev připomínající zvuk, který vydávají opice prchající před dravou šelmou…
Sama jsem ješt
ě neměla moc příležitostí si něco koupit. Tedy..Měla, ale ještě v době, kdy jsem neměla seznam. Uvidím, jak to zítra půjde. Mám rozházené objednací lístečky, kde se dalo, tak snad vše seženu včas. Při nejhorším budu v Bradavicích otravovat Hagrida.
A ješt
ě něco. I přes ten všudypřítomný zmatek to tu miluju! Vše ukazuje na to, že Bradavice se nám kvapem blíží! Už jen pár dní…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář